Laçi nuk di të ndalet së fituari, teksa sot kurbinasit kanë arritur suksesin e pestë radhazi në Kategorinë Superiore duke mposhtur Kastriotin në shtëpi me rezultatin 2-0.

Llogaritë e takimit u hapën menjëherë, në minutën e 9′ ku Regi Lushkja kaloi bardhezinjtë e Mirel Josës në avantazh me një goditje nga jashtë zone.

Pjesa e dytë nisi me Kastriotin në kontrollin e lojës, por pikërisht në momentin ku krutanët ishin në zotërim, skuadra kurbinase realizoi të dytin me protagonist sërish Regi Lushkja, i cili me anë të një kundërsulmi perfekt shënoi golin e fitores për ekipin e Mirel Josës.

Me këtë sukses për Laçi, renditet i dyti duke grumbulluar 27 pikë, ndërsa Kastrioti renditet e fundit në kuotën e 8 pikëve.