MAQEDONIA E VERIUT

Kryetari i radhës i OSBE dhe Ministri i Punëve të Jashtme dhe Çështjeve Evropiane të Sllovakisë, Miroslav Lajçak, sot dhe nesër do të qëndrojë për vizitë në Maqedoninë e Veriut.

Gjatë qëndrimit të tij në vend Lajçak do të takohet me presidentin Stevo Pendarovskin, kryeministrin Zoran Zaev, zv. kryeministrin për Çështje Evropiane Bujar Osmani dhe ministrin për Punë të Jashtme, Nikolla Dimitrov. Ai do të realizoj takim edhe me liderin e VMRo – DPMNE, Hristijan Mickoski.

Lajçak gjatë qëndrimit në Maqedoninë e Veriut do të realizojë takim edhe me përfaqësuesit e shoqërisë civile.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb