FIER

Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur këtë mbrëmje në Byppasin e Levan – Fier.

Policia njofton se sot rreth orës 18:40, në Bypass_in Levan-Fier, në vëndin e quajtur “Kryqzimi i Baltëzes”, shtetasi Gj. Z., 59 vjeç, banues në Tiranë, duke drejtuar automjetin tip “Benz” me targa AA478YC ka aksidentuar me pasojë vdekje shtetasin S. S., 59 vjeç, banues në Fier, i cili ka qenë duke lëvizur në këmbë.

Gazetari Ervis Kuçi raporton për “Balkanweb” se këmbësori që ndërroi jetë quhet Sokrat Semini, kurse shoferi është shtetasi Gjergji Zeqaj.

Njoftimi i policisë:

Fier/Informacion paraprak

Sot rreth orës 18:40, në Bypass_in Levan-Fier, në vëndin e quajtur “Kryqzimi i Baltëzes”, shtetasi Gj. Z., 59 vjeç, banues në Tiranë, duke drejtuar automjetin tip “Benz” me targa AA478YC ka aksidentuar me pasojë vdekje shtetasin S. S., 59 vjeç, banues në Fier, i cili ka qënë duke lëvizur në këmbë.

U shoqërua drejtuesi i mjetit dhe po kryhen veprimet procedurale dhe hetimore për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb