Një aksident automobilistik ka ndodhur këtë pasdite në aksin rrugor Elbasan – Librazhd.

Aksidenti ndodhi pranë fshatit Labinot Fushë, aty ku mjeti tip kamionçin me drejtues shtetasin F.M., 52 vjeç,  banues në fshatin Shalës, Cërrik, është përplasur me njē motoçiklet me drejtues shtetasin H.S., 52 vjeç, banues në Elbasan.

Si  pasojë  është plagosur  vetë drejtuesi i motoçiletës  dhe shtetasja L.S., pasagjere në  motoçikletë, dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Njoftimi i policisë:

Elbasan/ Informacion paraprak

Në aksin rrugor Elbasan- Librazhd, në fshatin Labinot Fushë, mjeti tip kamionçin me drejtues shtetasin F.M., 52 vjeç,  banues në fshatin Shalës, Cërrik, është përplasur me njē motoçiklet me drejtues shtetasin H.S., 52 vjeç, banues në Elbasan.

Si  pasojë  është plagosur  vetë drejtuesi i motoçiletës  dhe shtetasja L.S., pasagjere në  motoçikletë, dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Grupi  hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb