Katër alpinistë shqiptarë janë bllokuar në Valbonë. Sipas informacioneve paraprake të siguruara nga për BalkanWeb nga gazetari Ismail Bucpapaj, mësohet se 4 alpinistët kanë ngatërruar rrugën në Valbonë pasi janë ndarë nga grupi tjetër i shokëve.

Katër alpinistët kanë mbetur tek Bjeshka e Zharit të Gjeles, ndërsa njëri prej tyre është dëmtuar në njërën këmbë.

Alpinistët kërkuan ndihmë nga policia dhe banorët e zonës, ndërsa mësohet se pritet që të mbërrijë një helikopter për t’i marrë, pasi terreni është shumë i vështirë për t’u aksesuar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb