Sulmet ruse në qytetin lindor të Ukrainës, Kharkiv, kanë vrarë të paktën gjashtë civilë dhe kanë plagosur më shumë se një duzinë të tjerë, ka thënë guvernatori i rajonit.

“Rusët qëlluan me armë me rreze të gjatë në një zyrë të Nova Poshta, afër vendit ku banorët e Kharkiv po merrnin ndihma,” shkroi Oleg Sinegubov në mediat sociale, duke cituar një shërbim lokal të shpërndarjes postare.

Al Jazeera nuk ishte në gjendje të verifikonte në mënyrë të pavarur shifrat e dhëna.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: