TIRANA

Mjeku Aranit Gogo ka rënë pre e dhunës në QSUT, raporton gazetarja Dorjana Bezat. Autori ishte 28-vjeçari Avjerino Vjeroi cili shkoi në Urgjencën e QSUT nën efektin e lëndëve narkotike dhe e goditi me grusht mjekun Gogo.

Menjëherë ka ndërhyrë stafi tjetër mjekësor për normalizimin e situatës, ndërsa 28 vjeçari u dërgua për trajtim në  spitalin psikiatrik Nr.5 Tiranë. Materialet jane referuar në prokurori për plagosje të lehtë me dashje.

Nuk dihet ende shkaku që çoi autorin të dhunojë mjekun pikërisht në spital.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb