Jep dorëheqjen nga detyra gjyqtari i Gjykatës së Apelit në Tiranë, Alaudin Malaj.

Lajmi konfirmohet për “BalkanWeb” nga gazetarja Klodiana Lala, e cila po ashtu ka siguruar edhe shkresën e doreheqjes.

  • foto galeri

Përmes shkresës drejtuar kryetares së KLGJ-së, Naureda Llagami, Malaj thotë se jep dorëheqjen për shkak të një marrëdhënie tjetër pune, e cila siç sqaron Malaj nis më 1 gusht 2020.

Me këtë lëvizje, Alaudin Malaj i shmanget kështu procesit të vettingut.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb