SHKODËR

Gjykata e Apelit ne Shkodër jep vendimit për ish deputetin Bardh Spahia. Gjykata vendosi detyrim paraqitje për ish deputetin duke i dhënë lirinë, dhe e konsideroi si të paligjshëm ndalimin e tij. Me parë ndajSpahise ishte dhene masa e sigurisë “arrest shtëpie”.

Ish-deputeti Spahia ishte i akuzuar për tri vepra penale “kundërshtim i punonjësve të policisë”, “shkatërrim i pronës me zjarr” dhe “mosbindje ndaj punonjësve te policisë”.

Pala mbrojtëse përfaqësuar nga avokatët Ivi Kaso dhe Ledio Nuraj hodhën poshtë akuzat e prokurorisë, ndërsa prokurori i apelit Brahim Dragjoshi e cilësoi të drejtë vendimin e shkallës së parë dhe kërkoi të lihet në fuqi masa arrest shtëpie por gjykata vendosi ta lirojë ish-deputetin e Partisë Demokratike.

(n.m/BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb