Gjykata e Posaçme kalon për gjykim dosjen ndaj grupit te Talo Celës, të akuzuar për dy ngjarje kriminale me 4 viktima. Lajmi është bërë i ditur për BalkanWeb nga gazetarja Klodiana Lala.
Në gjykim ka kaluat dosja për Besian Xhixha, Enver Diva, Altin Ndoci dhe për bashkëpunëtorin e drejtësisë, Klevis Alla.

Për te pandehurit Talo Cela dhe Nuredin Dumani gjykata pezulloi me një vit çështjen, për shkak se ata ende nuk janë arrestuar.

Të pandehurit akuzohen për vrasje e vëllezërve Viktor e Besmir Haxhia dhe Dorian Shkoza e Anxhelo Avdia.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: