GJKKO ka pranuar kërkesën e ish-ministrit të Mbrojtjes, Fatmir Mediu për të hequr dorë nga gjykimi i shkurtuar. Lajmi u bë i ditur për BalkanWeb nga gazetarja Klodiana Lala.
Mësohet se procesi do të vijojë me gjykim të zakonshëm.

Ndërkohë, Gjykata nuk u shpreh për listën e dëshmitareve.

Sakaq, GJKKO iu la kohë prokurorisë 2 javë kohë që të shohin argumentet e parashtruara sot në gjyq.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: