IKMT kallëzon penalisht për “shpërdorim detyre” katër zyrtarë të Bashkisë së Himarës. Bëhet fjalë për kryeinspektorin dhe tre inspektorë të IMT, Himarë.

Të kallëzuarit janë Renato Hodaj, kryeinspektor i IMT, Himare; Melseid Nelaj, inspektor, Erion Zenelaj, inspektor dhe Dhimiter Balaj, inspektor.

Pas kontrollit në terren, IKMT ka vërejtur se të kallëzuarit nuk kanë kryer detyrat dhe detyrimet sipas ligjeve në fuqi.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: