KQZ i jep mandatin kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.

Po ashtu, mandati i është dhënë zyrtarisht dhe Emirjano Sakos në Bashkinë e Durrësit, Pjerin Ndreut në Lezhë si dhe Sotiraq Filos në Korçë.

KQZ I KALON MANDATIN
1.Kryetarit të Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj, propozuar nga subjekti zgjedhor “Partia Socialiste e Shqipërisë”
2.Kryetarit të Bashkisë Durrës, Emiriana Sako, propozuar nga subjekti zgjedhor “Partia Socialiste e Shqipërisë”
3.Projektvendim “Për dhënien e mandatit të Kryetarit të Bashkisë Lezhë,Pjerin Ndreu, propozuar nga subjekti zgjedhor “Partia Socialiste e Shqipërisë”

4.Kryetarit të Bashkisë Korçë, Sotiraq Filo, propozuar nga subjekti zgjedhor “Partia Socialiste e Shqipërisë”
5.Projektvendim “Për dhënien e mandatit të Kryetarit të Bashkisë Vlorë, Ermal Dredha, propozuar nga subjekti zgjedhor “Partia Socialiste e Shqipërisë”
6.Kryetarit të Bashkisë Krujë, Artur Bushi, propozuar nga subjekti zgjedhor “Partia Socialiste e Shqipërisë”
7.Këshillin e Bashkisë Durrës, për zgjedhjet për organet e qeverisjes vendore të datës 14 Maj 2023”.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: