Kryeministri  i Kosovës Avdullah Hoti ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Këtë lajmërim e ka bërë vetë Hoti përmes një statusi në “Facebook”. Ai shton se ka vetëm kollë të lehtë, ndërsa thotë se do të vetë izolohet për dy jave.

Më tej, Hoti shpjegon se do të kryejnë punën si kryeministër i Kosovës nga shtëpia e tij.

  • foto galeri

Postimi i Avdullah Hotit:

Të nderuar,

Sot e kam bërë testin për covid-19 dhe kam rezultuar pozitiv. Nuk kam shenja, përveç një kollë shumë të lehtë. Nga sonte jam në izolim për dy javët në vazhdim. Do të kryej obligimet nga shtëpia.

Avdullahu

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb