TIRANË

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama është nisur drejt Gjermanisë, për t’u takuar me kancelaren gjermane Angela Merkel.

Takimi i Ramës me Merkelit bëhet për Programin e Rindërtimit. Takimi bëhet përpara Konferencës së Donatorëve.

Konferenca e Donatorëve do të mbahet më 17 shkurt në Bruksel.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb