Partia Demokratike ka publikuar sot listën e kandidatëve për kryesinë që do të votohet nesër.

Në variantin e parë, lista e publikuar në media ishte me 46 kandidatë, ndërkohë që një variant i dytë i shpërndarë vetëm pak minuta më vonë ishte 47 kandidatë.
Në variantin e dytë ishte shtuar emri i Bardh Spahisë, kryetar i Bashkisë së Shkodrës.

Në listë janë kandidatë gjithashtu edhe 13 deputetë të Komisionit të Rithemelimit, si dhe figura të rikthyera tashmë në PD si Jozefina Topalli e Arben Imami.

  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb