Procesi i numërimit të votave për kryetarin e ri të Partisë Demokratike ka përfunduar dhe me gjasë Sali Berisha është zgjedhur sërish krye të kësaj force politike.

Në selinë blu këtë mbrëmje janë mbledhur militantë të shumtë dhe nga momenti në moment, pritet që në shtëpinë e demokratëve të shkojë edhe ish-kryeministri. Sipas njoftimit të Komisionit të Rithemelimit, ai pritet të mbajë një konferencë për mediat. Kujtojmë se në garë për kreun e PD, veç Berishës ishte dhe Ibsen Elezi.

Ish-kryedemokrati i Kukësit nuk arriti që të fitonte mbështetjen dërrmuese të demokratëve dhe votat e tij ishin të pamjaftueshme për të rivalizuar Berishën.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: