Një autoambulancë është përfshirë mesditën e sotme në një aksident në zonën e sheshit “Shqiponja”, në kryeqytet.

Nga fotot prej vendngjarjes mund të dallojmë qartë që në aksident është përfshirë edhe një mjet tip “Mercedes Benz” që ka përfunduar i përplasur me një prej shtyllave të ndriçimit në kryqëzim.

Janë ende të paqarta rrethanat e aksidentit, por e plagosur lehtë ka mbetur pacientja që po transportohej me ambulancë.

  • foto galeri
  • foto galeri

Njoftimi i policisë:

Më datë 10.08.2022, në afërsi të ish-sheshit “Shqiponja”, janë përplasur mjeti ambulancë me drejtues shtetasin E. D., 55 vjeç, me automjetin me drejtues shtetasin F. K., 33 vjeç.

Si pasojë e aksidentit është dëmtuar lehtë pasagjerja që ndodhej në ambulancë, shtetasja K. I., 66 vjeçe, e cila ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb