VLORA

SPAK ka zbarkuar mëngjesin e sotëm në Kadastrën e Vlorës. Gazetari Enrik Mehmeti raporton për BalkanWeb se prokurorët tashmë janë aty dhe po kërkojnë për verifikimt dosjet për zonat bregdetare.

Kadastra e Vlorës ka pasur probleme të mëparshme me drejtuesit për shkak të dorëheqjeve të njëpasnjëshme.

Ndërkohë Policia në jug ka nisur prej muajsh operacionin ‘Bregdeti Ynë’ për të shembur objekte pa leje dhe për të ndëshkuar përgjegjësit e tyre.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: