Një sulm me raketa në një kullë transmetimi në veri të Ukrainës ka vrarë të paktën nëntë persona ka thënë një zyrtar lokal.

Vitaliy Koval, guvernatori i rajonit Rivne, tha se kulla dhe një ndërtesë administrative aty pranë u goditën nga dy raketa të veçanta në sulmin që ndodhi në fshatin Antopi.

“Ka ende njerëz nën rrënoja”, shtoi ai. Mediat lokale raportuan se transmetimet tokësore televizive dhe radiofonike ishin jashtë transmetimit në rajonin verior Rivne të Ukrainës pas grevës këtë mëngjes.

 

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb