SERBI


Kryeministri shqiptar Edi Rama ka mbërritur në Serbi, ku ka zhvilluar takime të rëndësishme me liderë rajonalë.


Rama darkoi me Brnabiç Vuçiç e Zaev. Kreu i qeverisë të Shqipërisë gjendet në shtetin serb në kuadër të marrëveshjes për “Shengenin ballkanik”.


Nesër pritet të nënshkruhet marrëveshja e bashkëpunimit.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb