Kuvendi i Shqipërisë mban një minutë heshtje në ndër të viktimave të gjenocidit të Srebrenicës. Të gjithë deputetët, kanë kujtuar viktimat që humbën jetën gjatë agresionit serb.

Në sallën e Kuvendit kanë qenë dhe përfaqësues të ambasadës së Bosnjë-Hercegovinës.

Ditën e sotme Kuvendi pritet të miratojë rezolutën që dënon gjenocidin serb në Srebrenicë ku humbën jetën mijëra civilë të pafajshëm.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb