Një avion kinez ‘Boeing 737’ me 133 persona në bord u rrëzua në provincën jugore të Guangxi. Transmetuesi lokal CCTV raporton se përplasja ndodhi pranë qytetit Ëuzhou, në qarkun Teng. Operacionet e shpëtimit dhe kërkimit janë aktivizuar.

Nga rënia e avionit është shkaktuar zjarr në anën e një mali.

Ndërkohë, për momentin nuk ka asnjë detaj për numrin e viktimave dhe të plagosurve të mundshëm.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: