Një ndërtesë shumëkatëshe u shemb pjesërisht në Miami-Dade County në Florida herët në mëngjes të enjten, thanë autoritetet.

Ndërtesa, e cila duket të jetë rezidenciale, është e vendosur në qytetin e vogël, bregdetar të Surfside, rreth 6 milje në veri të Miami Beach. Departamente të shumta të policisë dhe zjarrfikësve nga e gjithë Qarku Miami-Dade janë vendosur për të ndihmuar, sipas Departamentit të Policisë Miami Beach.

Dëshmitarët thanë se njerëzit aktualisht janë bllokuar brenda ndërtesës. Një operacion kërkimi dhe shpëtimi është duke u zhvilluar.

Disa njerëz u panë të mbledhur në trotuarin jashtë strukturës së shembur. Njerëzit në ndërtesat fqinje janë evakuuar në një qendër rekreative aty pranë, tha një dëshmitar për ABC News.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb