Shërbimet e urgjencës së qytetit kanë konfirmuar tani se një ndërtesë banimi 12-katëshe në lagjen Shevchenko u godit nga bombardimet ruse rreth orës 6 të mëngjesit. Një ndërtesë fqinje nëntëkatëshe është dëmtuar gjithashtu.

Disa banore mbeten te plagosur dhe 35 u evakuuan nga ndërtesa.

Pall
 

Sulmi vjen pasi banorët në të gjithë qytetin mbeten të zhytur në bunkerë, strehimore nëntokësore dhe shtëpitë e tyre mes një shtetrrethimi dyditor. Zyrtarët kanë paralajmëruar se është një moment “i vështirë dhe i rrezikshëm” për kryeqytetin.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb