Të shtëna me armë janë regjistruar këtë pasdite në një qendër tregtare ne Kopenhagen.

Sipas mediave daneze, dyshohet se nga të shtënat kanë mbetur të plagosur dhe dy të vrarë.

Sakaq, zona afër qendrës tregtare Field është rrethuar dhe po punohet për zbardhjen e ngjarjes, ndërsa ka rënë në pranga autori.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb