Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar këtë mbrëmjë në Sarandë.

Burime për “Balkanweb” thane se dyshohet se është qëlluar me pistoletë dhe me kallashnikov.

Dyshohet po ashtu se është shkëmbyer zjarr në kodrën mbi rrugën e 5 të qytetit.

Policia shprehet se ende nuk dihet sakësisht se me cfarë është qëlluar.

Forca të shumta policore kanë shkuar në vendngjarje.

Njoftimi i policisë:

Sarandë/Informacion paraprak

Rreth orës 21:40, në fshatin Gjashtë të Sarandës, lart në kodër, dyshohet se një person ka qëlluar me armë zjarri në ajër.

Kanë shkuar shërbimet e policisë së Sarandës si dhe një grup i FNSH me qëllim krehjen e zonës.

Vijon puna  për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb