Një tjetër tërmet ka tronditur Shqipërinë. Lëkundjet sizmike u regjistruan rreth orës 22.08 minuta.


  • foto galeri

Tërmeti i shënuar sonte ka një magnitudë prej 4.4 ballë.


  • foto galeri

Epiqendra e tërmetit ka qenë 8 kilometra larg qytetit të Vorës e 22 km larg Tiranës.


  • foto galeri

Kujtojmë se epiqendra e tërmetit të fuqishëm, 5.8 ballë ka qenë në Durrës, pranë atij që ra edhe sonte.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb