Zbulohet emri i drejtuesit politik të Partisë Demokratike në qarkun e Beratit. Mësohet se kjo detyrë i është besuar Tomorr Alizotit. Lajmi bëhet i ditur për ‘BalkanWeb’ nga gazetari Osman Stafa.

Nderkohe, Xhelal Mziu eshte zgjedhur drejtues politik i PD ne Diber.

Kanë mbetur vetëm tre qarqe për t’u zyrtarizuar, Gjirokastra, Kukësi dhe Tirana. Ky i fundit pritet që të lihet për në fund, ndërsa thuhet se do 6 figura të PD-së do të punojnë për fushatën zgjedhore të 25 prillit. Ndërkohë që vijojnë negociatat me opozitën e bashkuar për koalicionet me listat.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb