TIRANË

Një ashensor ka marrë flakë papritur në një pallat në dalje të kryeqytetit. Sipas burimeve zyrtare, ngjarja ka ndodhur rreth orës 13:50, tek kthesa e Kamzës, ku si pasojë e një shkëndije elektrike, ka rënë zjarr në një ashensor, në katin e 7-të, të një pallati. Deri tani policia konfirmon se ka vetëm dëme materiale.

Shërbimet e Policisë dhe Forcat Zjarrfikëse ka bërë menjëherë evakuimin e banorëve dhe po punojnë për fikjen e zjarrit. Grupi hetimor punon për përcaktimin e rrethanave të ngjarjes.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb