TIRANE- Belgjika njeh patentat shqiptare. Autoritetet belge kanë konfirmuar zyrtarisht njohjen e lejeve të drejtimit të lëshuara nga autoritetet shqiptare.

Praktikisht, nëse një shtetas shqiptar shkon në Belgjike për me pak se 3 muaj, ai mund të përdorë lejen shqiptare të drejtimit të automjetit.

Per shtetasit shqiptare me qendrim me te gjate, duhet te paraqiten ne komunen belge ku jane regjistruar per ru pajisur me leje belge per drejtim automjeti, bazuar ne lejen e tyre shqiptare te drejtimit te automjetit.

Lajmin e ka ndarë edhe ministri i Jashtëm Ditmir Bushati përmes një postimi në profilin e tij në Facebook.
bushati
(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: