Të paktën 5 pacientë kanë fituar me betejën me COVId-19 në Kosovë, ndërkohë që 6 të tjerë janë në gjendje të rëndë.

Spitali i Përgjithshëm në Pejë ka bërë me dije se prej disa ditësh numri i të prekurve me koronavirus ka pësuar një ulje.

Aktualisht po trajtohen 32 pacientë me COVID-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve, 1 pacientë është në respirator, 19 pacientë janë në Oksigjeno terapi dhe nga këta 6 pacientë janë në gjendje më të rëndë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb