Një ngjarje e rëndë është shënuar në Greqi, pasditen e sotme. “BalkanWeb” mëson se një 32-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në ambulancë, rrugës për në spitalin e Nafplios.

Fillimisht u dyshua që shqiptari të kishte humbur jetën nga koronavirusi, pasi kishte shfaqur simptoma të njëjta me virusin vdekjeprurës.

Por, pak minuta pas vdekjes së të riut, mjekët kanë bërë me dije se shkak i vdekjes së tij kishte qenë encefaliti i rëndë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: