Ka rinisur tensioni në Elbasan. Policia ka shkëmbyer zjarr me 71-vjeçarin Lefter Zhidru, i cili është ngujuar prej disa orësh në banesën e tij, duke kërcënuar me armë efektivët.

Gazetarja Dorjana Bezat raporton nga vendngjarja se i moshuari ka nisur të qëllojë me armë forcat RENEA, ndërsa këta të fundit i janë përgjigjur po me armë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb