Pas Kosovës, edhe Shqipëria ka nisur aksionin për goditjen e krimptomonedhave. Policia po zhvillon këtë të premte një aksion në qytetin e Durrësit për goditjen e kriptomonedhave.

Mësohet se gjatë aksionit blutë e Durrësit kanë sekuestruar disa pajisje, që prodhonin kriptomonedha.

Gjithashtu, raportohet se deri më tani janë shoqëruar disa persona, që ushtronin aktivitetin e paligjshëm.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb