Një pus nafte është përfshirë nga flakët në Belishovë të Mallakastrës.

Lajmi bëhet i ditur për “BalkanWeb” nga gazetari Ervis Kuçi, i cili thekson se nga informacionet paraprake dyshohet për shpërthim gazi.

Ngjarja sapo ka ndodhur dhe nuk ka ende detaje, por pritet që policia dhe zjarrfikësit të mbërrijnë për të shuar flakët dhe hetuar shkaqet.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb