Maqedonia e Veriut ka zyrtarizuar pezullimin përfundimtar të sezonit. Shkak është bërë numri i madh i personave pozitivë me Covid-19 në skuadrat e futbollit dhe rritjes së ndjeshëm të shifrave në mbarë vendin. Vendimi është marrë në mbledhjen e Këshillit Drejtues të Federatës.

Sindikat I Pmfl 2048x1202 1
Sindikat I Pmfl 2048×1202 1

“Duke ndjekur gjendjen shëndetësore në vendin tonë, veçanërisht në ditët e fundit dhe situatën me testet pozitive me Covid 19 të konfirmuara te disa futbollist te Renova dhe Shkëndija dhe më pas procesi i vetë-izolimit, Këshilli Drejtues solli vendim ta ndërpresë sezonin garues 2019/20 në Ligën e Parë dhe në Kupë”, lexohet në njoftimin e Federatës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb