Edhe këto 24 orë sjellin shifra të frikshme nga Italia.

Në komunikimin e përditshëm, autoritetet njoftuan se janë shënuar 812 viktima përgjatë këtij 24 orëshi, duke u rritur sërish numri i viktimave nga dita e djeshme.

Në total, numri i viktimave nga COVID-19 ka shkuar në 11 591, ndërsa mbi 30 mijë të infektuar ndodhen në terapi intensive.

Ndërkohë, deri më tani janë infektuar me koronavirus 75 528 persona, ku më e prekur mbetet Lombardia.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb