SHKODËR

Një shpërthim është regjistruar në një lokal në Malin e Shoshit në Shkodër. Policia njofton se shpërthimi ka ndodhur në lokalin e shtetasit Gjin Guri, ndërsa lënda plasëse dyshohet të jetë artizanale.

Fatmirësisht nuk ka dëme në njerëz, por vetëm dëme materiale.

Njoftimi i Policisë

Shkodër/ informacion paraprak

Në sallën operative të DVP Shkodër është marë njoftim se në buzë të rrugës që të çon në Malin e Shoshit, Njësia Administrative Shosh, Bashkia Shkodër, në lokalin e shtetasit Gj. G., ka ndodhur një shpërthim i vogël, dyshohet nga lëndë plasëse (artizanale)

Nuk ka dëme në njerëz, vetëm dëme materiale.

Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë janë nisur për në vendngjarje.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb