Një tjetër lëkundje tërmet ka tronditur vendin tonë pak minuta më parë. Ministria e Mbrotjes njofton zyrtarisht se tërmeti ka qenë me magnitudë 4.2 të shkallës rihter.

Sipas njoftimit, tërmeti ka qenë me epiqendër në Belsh dhe rënë në orën 21:21:40 në kohën lokale.

Termetiiiii
Termetiiiii

NJOFTIMI NGA MINISTRIA

Informacion paraprak: Më datë 24.09.2020, ora 21:21:40 UTC, Instituti i Gjeoshkencës, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka regjistruar një lëkundje sizmike me magnitudë ML=4.2 ballë, me koordinata 41°04′ N dhe 19º 89′ E, me thellësi 17 km dhe me epiqendër 5 km në veri-perendim të qytetit Belsh.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: