Nga: ENEIDA CAKERRI

300 gr miell gruri
150 ml ujë
Pak kripë
1 lugë vaj ulliri

Për mbushjen:

4 presh mesatarë
2 qepë të njoma
Majdanoz
Kripë
Piper të zi
Vaj ulliri

Përgatisim brumin me miell, ujë, kripë dhe vaj ulliri dhe e lëmë të pushojë. E ndajmë në 6 copa për të përgatitur 3 byrekë mesatarë.
Skuqim preshin me qepën e njomë dhe shtojmë erëzat.

Hapim 2 petë pak të trasha, njërën më të madhe se tjetra. Të madhen e vendosim poshtë, shtojmë mbushjen dhe të voglën e rrudhosim lart. E mbyllim nga anët dhe e pjekim me 200 gradë deri sa të marri ngjyrë dhe të jetë pjekur.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: