Frenk Lampard blindon N’Golo Kanten. Trajneri i Çelsit, duke folur për mikrofonët e BT Sport, ka theksuar edhe njëherë se projekti i bluve ka në qendër të tij mesfushorin francez, i cili ka përfunduar në shenjestrën e dy gjigantëve spanjollë, Barcelona dhe Real Madrid.

“Kante ka luajtur katër apo pesë sezone të pabesueshme, ndërsa në sezonin aktual ka mundur të luajë në vetëm 40& të ndeshjeve. Për ne ishte një humbje e madhe që nuk e patëm në gatshmëri për një kohë kaq të gjatë. Kemi nevojë për të në skuadrën tonë, është një nga lojtarët më të mirë në botë. E dija këtë gjë që përpara se të bëhesha tranjner i Çelsit dhe e theksoj më shumë sot. Shpresoj ta kem gati për të ardhmen”.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb