Me një marsh lamtumire dhe duartrokitje u përcoll për në banesën e fundit, Avni Mula, kompozitor, këngëtar dhe një nga themeluesit e traditës skenike të Operas.

Ai u shua të enjten pasdite në shtëpinë e tij, pranë dy vajzave, Adelina dhe Inva. Homazhet u mbajtën në hollin e Universitetit të Arteve, që pat shërbyer në fillesa si opera dhe skena e tij.

Miq fëmijërie, kolegë të 60 viteve karrierë dhe drejtues të institucionit, shpalosen gjithë kontributet e tij të pashlyeshme në artin me kompleks duke shënjuar majat e suksesit të tij. Mula do të prehet në Sharrë, duke lënë pas në përjetësi ‘Valsin e lumturisë’ dhe trashëgiminë e çmuar muzikore.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: