Artisti i njohur më parë si Kanye West tani është zyrtarisht Ye.

Një gjykatës i dha kërkesën për ndryshimin e emrit 44-vjeçarit, tha një oficer komunikimi në Gjykatën Superiore të Los Anxhelosit të hënën.

Këngëtari e kishte paraqitur kërkesën në gusht, duke cituar “arsye personale”.

Ndryshimi i emrit tani do të thotë që reperi dhe producenti fitues i Grammy nuk ka më një mbiemër ose emër të mesëm. Emri i tij i mëparshëm i plotë ishte Kanye Omari West.

Në vitin 2018 Ye publikoi një album me të njëjtin emër, një emër që ai e kishte përdorur prej kohësh si nofkë.

“Unë besoj se” ju “është fjala më e përdorur në Bibël, dhe në Bibël do të thotë ty. Pra, jam unë ti, unë jemi ne, jemi ne,” tha ai atë vit në një intervistë në radio.

“Kaloi nga të qenit Kanye, që do të thotë i vetmi, në thjeshtë Ti duke qenë një pasqyrim i së mirës, ​​së keqes sonë, i hutuar, i gjithçkaje.”

Vëmendja kohët e fundit ka ndriçuar mbi Ye më shumë për jetën e tij personale sesa artin e tij, pasi partnerja e tij prej gati një dekade, Kim Kardashian, paraqiti kërkesën për divorc në fillim të këtij viti.

Para se të dilnin lajmet, bashkimi i tyre ishte penguar prej muajsh nga raportet e vështirësive martesore. Vitin e kaluar Ye nisi një ofertë presidenciale të pamundur dhe përfundimisht të dështuar.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb