Një drekë nën hijen e pemëve, në ajër të pastër e në freskinë e Birrës Korça, me ushqime tradicionale.

Imazhet e News24, kryeredaktorja Anila Jole dhe moderatorja Ola Bruko kanë zgjedhur që të kalojnë disa orë pushimi këtë të diel me diell, duke shijuar freskinë e birrës së parë shqiptare, pikërisht në shtëpinë e Birrës, në Korçë.

Mes muzikës tradicionale korçare dhe duke kënduar këngën e njohur ‘Arapke moj’, gazetarja Bruko bën gëzuar me birra Korça, ndërsa shijojnë edhe ushqimet e freskëta të ‘Birra Korçës’ me miqtë dhe familjarët e tyre.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb