Merr flakë një banesë në lagjen 29 nëntori në Fier. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm në rrugën “Mujo Ulqinaku”.

Fatmirësisht nuk ka persona të lënduar, veç dëme materiale.

Mendohet që flakët kanë shpërthyer kur në banesë nuk kishte njeri pasi të zotët bashkë me fëmijët ishin larguar që në orët e para të mëngjesit.

Paraprakisht dyshohet se flakët janë shkaktuar nga një defekt në lavartiçe.

Zjarrfikësja dhe policia kanë shkuar në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e flakëve.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb