TIRANË- Përveç krerëve të politikës e shtetit nuk kanë harruar të bëjnë homazhe sot në Varrezat e Dëshmorëve me rastin e Ditës së Çlirimit edhe nostalgjikët pas komunizmit.


enveri psh


Me foto të diktatorit Enver Hoxha dhe me parulla për të ata kanë qëndruar stoik para Nënës Shqipëri. “Lavdi Partisë Komuniste shqiptare”; “Lavdi veprës së Enver Hoxhës”; “Rroftë Partia Komuniste Shqiptare” dhe me simbole të tjera të PKSH-së ata kanë parakaluar para mediave, në përpjekje për të nderuar ‘komandantin” e tyre. (Fotot:LSA)


enveri psh 2

Ata janë shfaqur në “Varrezat e Dëshmorëve” pak kohë pas homazheve nga Presidenti Meta dhe kryeministri Rama. Kjo nuk është hera e parë që fotoja e Enver Hoxhës dhe simbole të komunizmit shfaqen në aktivitete të tilla.

komunistet

komunistet 3

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: