Lazio kalon me shumë lehtësi Sampdorian duke marrë një trepikësh të artë në transfertë falë suksesit 3-1. Thomas Strakosha rikthehet titullar edhe Serie A duke bërë një paraqitje shumë të mirë, gjithashtu titullar dhe 90 minuta në fushë ishte dhe Elseid Hysaj. Kryeqytetasit zgjidhën gjithçka që në pjesën e parë duke realizuar tre gola të shpejtë, fillimisht Milnkovic-Savic në minutën e 7-të ndërsa më pas Ciro Immobile realizoi një dopietë.

Ciro
Ciro

Lazio mbeti me 10-të lojtarë pas minutës së 67-të teksa Milikovic-Savic u ndëshkua me karton të kuq ndërsa në fund në minutën e 89-të Gabbiadini ngushtoi diferencat në 1-3.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb