KOSOVË

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, pas mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm tha se LDK nuk dorë nga posti i kryeministrit edhe nëse hyjnë në  koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje.

Ai tha se ka ftuar një tjetër mbledhje tashmë të kryesisë se sapozgjedhur të këtij subjekti politik ku do të bisedohet për çështjen e mandatarit për kryeministër.

“Nesër do të vijmë në një përfundim të përbashkët dhe do t’i propzojmë emrin e mandatarit Këshillit të Përgjithshëm”, tha Mustafa.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: