KOSOVA

Lidhja Demokratike e Kosovës ka vendosur mos bëjë asnjë ndryshim sa i përket zv.ministrave në qeverinë e re.

LDK do të mbajë po të njëjtët zv.ministra që kishte në qeverinë Kurti ashtu siç bëri dhe me ministrat. Kësaj radhe LDK do ketë 7 ministri, teksa nuk dihet ende se sa do jetë numri total i zv.ministrave pasi në qeverinë Kurti kishet 35 kurse ajo e Haradinajt 80.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb